У вівторок 18 серпня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Фолькера Шльондорфа «Мандрівник» (Німеччина, 1991).

Життя – немов круїзний лайнер, що пливе просторами океану. Великий, надійний, з безліччю розваг та можливостей. Здається, що воно безтурботне, але ніщо не рятує від шторму. Здається, що океану немає краю і подорож буде нескінченною, але рано чи пізно ти побачиш горизонт і зрозумієш, що подорож закінчується. І коли оглянешся, то позаду може залишитись океанська пустка, що поховає у глибинах забуття всі найкращі моменти життя, всі найглибші емоції та переживання.

Фільм “Мандрівник”, поставлений видатним німецьким режисером Фолькером Шльондорфом за романом одного з найцікавіших і найглибших письменників другої половини минулого сторіччя швейцарця Макса Фріша “Homo Faber”, намагається відобразити складний філософський зміст книги і розбудити глядача з летаргійної сплячки, в яку так комфортно заколисує обивательське існування та ринкова культура.

Перед нами історія життя героя, який самотність тамує подорожами світом, змінює географічні декорації, звуки мови та смак кухні, утікаючи від власного минулого. Йому щастить знайти нарешті сильне кохання, майже таке ж, яке втратив у молодості. Його подорож набуває справжнього змісту, наповнюється радістю від життя. Оцей тонкий, прозорий для неуважного глядача момент, – коли з пустки народжується кохання – найкраща грань цього прекрасного фільму. Вона обрамлена чудовими пейзажами, пригодами, подорожами континентами та культурами. Однак справжня подорож – усередину, в своє серце, до межі його можливостей. Там щастя, там біль, там самотність…

Красиві обличчя акторів, класичні картини, античні скульптури складають органічне тло для справжньої драми героя, початок якої залишився у молодості, коли помилки здаються несуттєвими, а легковажність до ближнього – легко минущою. А насправді доля все пам’ятає…

Прекрасний фільм, який надовго поранить вас. Літня кінематографічна подорож старою Європою, що і вас покличе в дорогу.

Приходьте. Теплий літній вечір – добрий час дивитись таке кіно. У колі однодумців та хороших людей…

Олег Яськів

 

Homo Faber,  Volker Schlöndorff, 1991

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


16 серпня, у неділю, запрошуємо на «Історію кохання Богдана Весоловського в піснях». Співатимуть Леся Шкап’як і Олена Крилова, гості матимуть нагоду долучитись до музикування. Початок о 19:00, вхід вільний.

Леся Шкап’як – актриса, бард і композитор, Олена Крилова – актриса, режисер. Автор усіх запланованих творів - Богдан Весоловський (1915-1971), український пісняр і композитор, музична легенда Львова ХХ століття. За життя здобув велику славу серед канадської діаспори, тоді як в Україні був маловідомим до 1990-х років.


15 серпня у кав’ярні відбудеться концерт Павла Пігури та дуету гітаристів Ярослава Кондири і Віталія Сичака. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі – блюзові композиції, джазові стандарти і власні твори виконавців.

В. Сичак, П. Пігура - https://www.youtube.com/watch?v=_a1AEp4zIss
П. Пігура - https://soundcloud.com/kawiarnia-szuka/2015a


У п’ятницю 14 серпня запрошуємо на «Французькі мелодії», концерт Флоріни Дан (голос) і Маріанни Доброї (фортепіано). Початок о 19:00, вхід вільний.

Гостей чекають ліричні композиції класичної та сучасної французької музики - Жоржа Бізе, Клода Дебюссі, Франсіса Пуленка, пісні з репертуарів Едіт Піаф, Мірей Матьє, Лари Фабіан і Zaz.


У вівторок 11 серпня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Лукіно Вісконті «Невинний» (Італія, 1976).

Стосунки між Чоловіком та Жінкою – одна з найважливіших та значущих драм у житті людини. Адже дотягнутися до філософських чи релігійних вершин думки може не кожен. А тема кохання, чи ширше – співіснування чоловіка і жінки – повсякденно присутня і до неї легко доторкнутися. Це створює ілюзію легкості, жертвами якої стають більшість тих, хто легковажить справжністю і жагою, жертовністю і уважністю.

Непередбачуваність (і передбачуваність) драматургії стосунків Чоловіка та Жінки – найкраща декорація для побудови власної історії. Не впевнений, що чужий досвід, навіть освячений тисячолітньою історією, у чомусь допомагає. Але безсумнівно те, що культура додає натхнення та сил любити і достойно жити.

Лукіно Вісконті – геніальний майстер декорацій життя. Жоден з інших режисерів не умів так високо піднести красу деталей, рухів, облич та вчинків і переконати, що кіно – це простір шляхетності, незалежно від того, яких тем воно торкається.

Його творчість – одна з вершин у відображенні дивовижних переплетень стосунків між чоловіком та жінкою, людиною і владою, митцем і світом.

“Невинний” – останній фільм майстра, екранізація роману одного з найяскравіших представників епохи декадансу Габріеле Д’Аннунціо. У ньому режисер обмежується інтимною драмою, що набуває універсальних розмірів. Заточує глядача у красиві камерні координати вікторіанської епохи і не випускає з їх полону аж поки не зрозуміємо, що Жінка – це високий дар для чоловіка, а чоловік приречений блукати у лабіринті її прекрасних таємниць. Лише час-від-часу відволікаючись на війни, футбол та анекдоти за пивом…

Олег Яськів


L’innocente,  Luchino Viskonti, 1976

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


9 серпня, у неділю, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Сергія Зеленського (гітара) і Аркадія Орєхова (фортепіано). Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі – джазові імпровізації, фрі-джаз.

Сергій Зеленський (гітара) народився у Львові в 1953 році. Самостійно почав навчатися грі на гітарі з 15 років. Довгий час грав у львівських естрадних та рок гуртах. Закінчив музичну школу і музичне училище по класу гітари, згодом закінчив консерваторію по класу композиції. Учасник численних концертів та фестивалів сучасної музики у Львові та за кордоном.

Аркадій Орєхов (фортепіано, синтезатор) народився у Львові в 1949 році, музична освіта – 8 класів музичної школи при Львівській консерваторії. Учасник численних джазових проектів та фестивалів.


7 і 8 серпня з 19:00 до 20:00 гостей кав’ярні «Штука» чекає розмаїття милозвучних фортепіанних композицій у виконанні Миколи Дороша. Вхід вільний.

У п’ятницю - ретро-програма, звучатимуть твори харизматичних Рея Чарльза, Френка Сінатри, Джо Кокера. В суботу - популярні джазові та естрадні хіти, композиції сучасних виконавців Стівена Кравіса і Джона Шмідта.


1 і 2 серпня, у суботу та неділю, кав’ярня «Штука» запрошує на концерти дуету гітаристів Ярослава Кондири і Віталія Сичака. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі – розмаїття джазових і блюзових композицій.
Серед запланованих:
-         Ben Bernie “Bernie’s tune”;
-         Ben Bernie “Sweet Georgia Brown”;
-         Duke Ellington “Caravan”;
-         Frank Sinatra “Fly me to the moon”;
-         Frank Sinatra “All of me”;
-         Kenny Dorham “Blue Bossa”;
-         Johnny Mercer “Autumn leaves”.

1 серпня о 16:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки живопису Володимира Стецули «Літо і море». Експозиція триватиме до кінця серпня, вхід вільний.

Коли місто день за днем виснажує спека, а у середмісті як ніколи багато людей з путівниками і мапами, в думках мимоволі виникають море і гори, на тлі яких львів’яни насолоджуються теплою порою. Полотна Володимира Стецули спонукають не проґавити останній місяць літа, насолоджуючись ним вповні.

Про автора

Володимир Стецула народився у 1958 році.

У 1981 закінчив Львівський Інститут прикладного і декоративного мистецтва. Член спілки художників України. Вільний художник, працює у напрямку “contemporary art”.

Учасник більш, ніж 50 всеукраїнських і міжнародних виставок - у Польщі, Хорватії, Словаччині, Угорщині, Румунії, Литві, США, Франції, Нідерландах, Бельгії, Німеччині, Італії, Бразилії, Австралії, Японії, Канаді, Ізраїлі. Автор близько 30 персональних виставок.


У п’ятницю 31 липня кав’ярня «Штука» запрошує на фортепіанний концерт Миколи Дороша. Початок о 19:00, вхід вільний.

Лунатимуть звукові доріжки з кінокласики, серед яких композиції Енніо Морріконе та Людовіко Ейнауді.