Проект «Їздець» розпочинає серію майстер-класів з creative writing: письменники на практиці навчатимуть молодих авторів працювати над літературними текстами. Першою подією стане авторський курс письменниці, перекладачки та журналістки Галини (Гаськи) Шиян «Creative writing з Тіло Шульцом. Оповідання за вікенд», що відбудеться 31 жовтня-1 листопада 2015 року у Львові. Частина майстер-класу відбуватиметься у кав'ярні "Штука" 31 жовтня.

Головна особливість майстер-класу Гаськи Шиян – це поєднання теорії з роботою «в полі»: учасники навчатимуться збирати й опрацьовувати матеріал для власних текстів на вулицях Львова. Протягом дводенного курсу учасники дізнаються:

-       Як працювати зі страхами і табуйованими темами;
-       Як трансформувати особистий досвід і створювати персонажів, уникаючи зайвого автобіографізму;
-       Де і як збирати матеріал для власних текстів;
-       Якою має бути структура вдалого тексту;
-       Як створювати діалоги, епізоди, описи, працювати з родинними історіями;
-       Як написати оповідання за два дні.

Курс «Creative writing з Тіло Шульцом. Оповідання за вікенд» включатиме теоретичний блок, робочу прогулянку по Підзамчому за маршрутом оповідання Гаськи Шиян «Тіло Шульца», вечірній паб-крол та блок роботи на Личаківському цвинтарі. Протягом дводенної програми учасники створять по одному оповіданню і під час анонімного розбору текстів отримають практичні рекомендації від Гаськи Шиян.

У перспективі найкращі твори учасників курсу увійдуть до альманаху «Місто, що надихає книгу». Альманах буде виданий  робочою групою, що працює над висуненням Львова на здобуття статусу міста літератури ЮНЕСКО.

Галина (Гаська) Шиян – письменниця, перекладачка, видавчиня, підприємиця, аматорка фото і поезії. Народилася у 1980 році у Львові. Має класичну філологічну освіту, захоплюється філософією гедонізму. У 2012 переклала та опублікувала роман Букерівського лауреата ДіБіСі П’єра «Світло згасло в Країні Див» та створила на основі твору проект «Декаданс Бере Своє», який синтезував текст, візуальне мистецтво і музику. У 2013 році стала мамою і зараз поєднує творчість із вихованням доньки. Дебютний роман Гаськи Шиян «Hunt, Doctor, Hunt» вийшов 2014 року у Видавництві Старого Лева. Того ж року видавництво КСД видало збірку «Волонтери», до якого увійшло оповідання Шиян «Гусінь». Дописувачка часопису «Просто неба». Новели письменниці публікуються на сайті журналу L'Officiel Ukraine.

Детальна програма курсу авторського курсу Гаськи Шиян доступна зареєстрованим учасникам.

Для участі у програмі «Creative writing з Тіло Шульцом. Оповідання за вікенд» необхідно зареєструватися за посиланням https://goo.gl/IaOe3R

Для роботи протягом курсу потрібно мати: нотатник, ноутбук або планшет, фотоапарат, диктофон (камери і диктофона на смартфоні буде достатньо).

Вартість програми – 450 грн, для студентів та учасників попередніх подій проекту «Їздець» – 400 грн.

Реєстрація триває до 29 жовтня 2015 року включно.

Програма розрахована на учасників із різних міст. Учасники з інших міст купують квитки до Львова та назад самостійно.

За потреби організатори можуть допомогти з пошуком та бронюванням житла у Львові.

Додаткова інформація доступна за посиланням https://www.facebook.com/yizdetz. Якщо у вас є питання, пишіть нам на [email protected] або дзвоніть на +38 (099) 417 25 62.


28 жовтня о 20:00 львівський молодий гурт “RockOns” запрошує на перший акустичний концерт у «Штуці».

“RockOns” записав вже чимало власних пісень і нещодавно презентував шанувальникам дебютний офіційний кліп. Основний склад гурту – Михайло Роса (голос), Олександр Собчук (гітара, беквокал). Хлопцям часто допомагають Джошуа Пратт (відео), Іванка Зіброва (скрипка), Дмитро Кондрашов (мандоліна).

Вхід вільний, резервація столиків – 097 586 81 95.


У вівторок 27 жовтня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Жана Бекера «Діалог з моїм садівником» (Франція, 2007).

Фільм прекрасного французького режисера Жана Бекера додає радості від життя, немов натуральний антидепресант знімає апатію та повертає віру у людину. Після нього залишаються наповнені вітальним повітрям легені, які підіймають над буденністю, а мозок – очищений від токсинів марнославства – сприймає світ по-новому.

Такі фільми мають власний запах та післясмак і надовго пульсують у серці додатковим регістром, ніби нашіптуючи, що все буде добре.

Фільм побудований на діалозі не просто двох людей, а двох світоглядних систем, двох способів ставлення до життя. Успішний художник та простий садівник, два колишніх однокласники з різними стандардами життя. Однак щось незнищенне життєвими обставинами притягує їх, а глядач заворожено помічає у цій зустрічі власне відображення.

Мені здається, що кожен, поживши серед нещирих та байдужих людей, погравши у соціальні ігри, в яких немає правил, хотів би зустріти людину, з якою можна поговорити по-справжньому і яка підкаже, а краще покаже власним життям що не так і як далі бути.

Фільм знятий дуже поетично, але його поезія не пафосна і не артхаузна, а по-справжньому ненав’язлива і тому переконлива. Вона як невидимий струмок у лісі, повз який проходите, як шум вітру поміж дерев осіннього саду, як стукотіння дощу по бруківці старовинного міста.

Зовсім недавно ми з вами дивились інший фільм Жана Бекера “Діти природи” і я пам’ятаю той майже блаженний вираз ваших облич і спокій, який встановився у залі після останнього кадру. “Діалог з моїм садівником” обіцяє ще більше – захопливе продовження чудової екзистенційної подорожі з режисером-мислителем, з прекрасними акторами та духом справжньої Франції.

У дні електоральних напружень в Україні, коли градус фальші руйнує духовну природу людей, а справжніх демотивує жити по-новому, завжди зростає ризик втратити віру у людину та довіру до ближнього. Тому саме зараз час змити фальш ставлення до ближнього, цинізм моральних перевтілень та марнославство прагнення влади. І цей фільм обов’язково допоможе вам знову повірити у людину та краще зрозуміти себе.

Повірте! Приходьте. І буде тепло…

Олег Яськів

 

Dialogue avec mon jardinier, Jean Becker, 2007

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/


25 жовтня у кав’ярні Владислав Сташенко виконуватиме на фортепіано джазові стандарти. Початок о 19:00, вхід вільний.

Програма:

-         George Gershwin “Summertime”;
-         Don Raye “I`ll Remember April”;
-         Charlie Parker “Anthropology”;
-         Doris Fisher “That Ole Devil Called Love”;
-         Cootie Williams “Round Midnight”;
-         Sammy Cahn “Come Fly With Me”;
-         Antonio Jobim “Wave”;
-         Rube Bloom “Fools Rush In”;
-         Alec Wilder “I`ll Be Around”;
-         Horace Silver “The Preacher”;
-         George Gershwin “It Ain`t Necessarily So”;
-         Bart Howard “Fly Me To The Moon”;
-         Roy Alfred “The Late Late Snow”;
-         Will Hudson “Moonglow”;
-         Bobby Hebb “Sunny”;
-         Matt Denis “Let`s Get Away From It All”;
-         Irving Gordon “Unforgettable”;
-         Paul Desmond “Take Five”.

У суботу 24 жовтня кав’ярня «Штука» запрошує на концерт гурту «Anima». Початок о 19:00, вхід вільний.

Марія Зятик (голос) і Тетяна Чайковська (фортепіано) виконуватимуть обробки українських народних пісень та авторські композиції. Приходьте послухати рідне!


23 жовтня, у п’ятницю, кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Сергія Зеленського (гітара) і Аркадія Орєхова (фортепіано). Початок о 19:00, вхід вільний.

Гостей кав’ярні чекатиме свято імпровізаційної музики відомих львівських виконавців.

 

Сергій Зеленський (гітара) народився у Львові в 1953 році. Самостійно почав навчатися грі на гітарі з 15 років. Довгий час грав у львівських естрадних та рок гуртах. Закінчив музичну школу і музичне училище по класу гітари, згодом закінчив консерваторію по класу композиції. Учасник численних концертів та фестивалів сучасної музики у Львові та за кордоном.

Аркадій Орєхов (фортепіано, синтезатор) народився у Львові в 1949 році, музична освіта – 8 класів музичної школи при Львівській консерваторії. Учасник численних джазових проектів та фестивалів.


У неділю 18 жовтня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на концерт Софії Роговської і Світлани Позднишевої. Звучатимуть італійські та українські арії під акомпанемент фортепіано. Початок о 19:00, вхід вільний.

Серед запланованих творів - Francesco Conti “Il mio bel foco”, Christoph Gluck “O del  mio dolce ardor” та інші.


17 жовтня у кав’ярні «Штука» відбудеться фортепіанний концерт Владислава Сташенка. Впродовж години лунатимуть джазові стандарти. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-         Irving Gordon “Unforgettable”;
-         Benny Golson “Whisper Not”;
-         Rube Bloom “Fools Rush In”;
-         Charlie Parker “Anthropology”;
-         Hoagy Carmichael “Georgia On My Mind”;
-         Antonio Jobim “Corcovado”;
-         Alec Wilder “I`ll Be Around”;
-         Paul Desmond “Take Five”;
-         Don Raye “I`ll Remember April”.
-         Cootie Williams “Round Midnight”;
-         Charlie Parker “Ornithology”;
-         George Gershwin “It Ain`t Necessarily So”;
-         Bobby Hebb “Sunny”;
-         Sammy Cahn “Come Fly With Me”;
-         Will Hudsom “Moonglow”;
-         George Gershwin “Summertime”.

16 жовтня о 19:00 у кав’ярні «Штука» дві сестри Настя і Аня Войтюк, які є учасницями інтерактивного фольк гурту «Троє Зілля», заграють ліричну і мелодичну частину репертуару, поки перкусіоніст Стас Кирилов мандрує світом, вхід вільний.

Бандура та клавіші - два мелодійні інструменти, які творять музичний діалог на базі українських народних пісень. Дівчата використовують у своїй творчості гармонійне поєднання фольку та джазу, що останнім часом стало теж популярним серед українських музикантів. Бандура, тексти та вокал робить частину фольку переважаючою в музиці Троє Зілля, а гармонії клавіш нагадують слухачам про джазові традиції.