30 вересня о 19:00 у кав’ярні «Штука» розпочнеться концерт оперного співака Антіна Прокопця «Естрадна класика Франції, Італії та Німеччини», вхід вільний.

Програма:

-        Y. Montand “Les feuilles mortes”;
-        E. Piaf “Padam-padam”;
-        F. Lai “Un jeu d'amour”;
-        F. Lai “Une histoire d'amour”;
-        C. Aznavour “Une vie d'amour”;
-        M. Legrand “I will wait for you”;
-        M. Mathieu “Santa maria de la mer”;
-        S. Lama “Je suis malade”;
-        B. Bacharach “On a clear day”;
-        Raphael “Todo se derrumbo”;
-        J.Iglesias “Manuela”;
-        “Rosamunde” (deutch lied-polka).

Антін Прокопець народився у Києві 1973-го року. Вищу музичну освіту отримав в одеській національній музичній академії ім. А.В.Нежданової у 2013 році як класичний співак. Студент магістратури при дрогобицькому музично- педагогічному університеті ім. І. Франка.

Працює в заслуженому прикарпатському ансамблі пісні і танцю "Верховина" як артист хору. До того працював у київському хорі ім. П. Майбороди при національній радіокомпанії України (2002-2006), у хорі опери замку польського міста Щецін (2006-2007), у хорі львівської опери (2009-2010) та одеської опери (2010-2014). Продовжує вдосконалювати співацьку майстерність під керівництвом творчого керівника у дрогобицькому музично- педагогічному університеті.


29 вересня, у п’ятницю, гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати класичну гітарну музику у виконанні Артема Позднякова. Початок о 19:00, вхід вільний.

У програмі:

-  А. Мударра "Фантазія";
-  "Роздуми" невідомого автора;
-  J. K. Mertz "Capriccio";
-  А. Баріос-Мангоре "Don Perez Freire";
-  А. Баріос-Мангоре "Shoro de saudade";
-  V. Kozlov "Ballada per Elena Bellisima";
-  А. Андрушко "Прелюдія та Алеманда";
-  J. S. Bach "Bourre and Duble" from violin partita №1;
-  Е. Вілла-Лобос "Етюд №7";
-  Д. Воротинцев "Сторінка літопису";
-  L. Armstrong "Wonderful world";
-  L. Brouer "Suite n.2";
-  O. Vinnitskiy "Yellow camel";
-  М. Дюплесі "Cavalcade".

У вівторок 26 вересня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Дерека Сієнфренса «Світло між океанів» (США, 2016).

Коли стоїш перед океаном, відчуваючи його поверхню крилами Бога, то про що думаєш – такий малий, такий розгублений – перед невичерпною фантазією фракталів хвиль. Перед музикою вітру, перед темрявою води. Немов герой недописаного роману ще від часу Овідія, якого намагався намалювати Каспар Давид Фрідріх, шукаєш правильну форму життя в музеї розбитих ілюзій. Хочеш бути справжнім та щасливим, чесним та спокійним. Любити інших найперше і найостанніше. Знайти надію і не відпускати аж поки не погасне світло твого життя…

Осінь розпочала свій танець. Дощем, вітром, настроєм. Запрошує нас долучитись, відпустити легкі мрії і віддатися далеким мріям. Тож приймаємо це елегантне запрошення новим фільмом американського режисера Дерека Сієнфренса “Світло між океанів”.

Насправді фільм про Австралію, про історію столітньої давнини, коли мужній ветеран війни став доглядачем на маяку між двох океанів. І це, мабуть, все, що варто розповісти про фільм. Тому що далі розгортаються драматичні події, які не зворушать хіба що людину з силіконовою душею. Вони про любов, про біль, про материнство, про вірність.

Але і це не головне. Тому що фільм викликає не лише глибоке співпереживання, але й не менш глибокі роздуми: чи існує рівновага між совістю та коханням, де є край жертвам заради кохання, наскільки жертовним є наше милосердя.

Фільм витриманий, немов добре віскі. Він виблискує не лише блакитними відтінками океанської темряви, але й бурштиновими тонами акторської гри. Бездоганно дібраної, витриманої смаком режисера та досвідом самих акторів. Те що у фільмі грають одразу три чи не найкрасивіших актори сучасності – Майкл Фасбендер, Алісія Вікандер та Рейчел Вайз – не випадковий реверанс широкій аудиторії. Вони справді добрі актори, вони справді грають за межею болю. Їхні очі, погляди, рухи – шорсткі чоловічі та м’які жіночі – часто говорять більше, ніж слова.

А слів – добрих діалогів, глибоких думок та багатозначного мовчання – рівно стільки щоб сюжет бестселлера-роману австралійської письменниці Марго Стедман зазвучав з кінематографічною силою.

І фільм таки звучить немов океан. Ви зрозумієте це якщо коли-небудь стояли перед океаном, відчуваючи його приховану силу. Якщо ж ще ні, то зрозумієте чому у своїх подорожах варто їхати до останнього моря, де починається океан. Де відблиск хвиль та сонця висвітлює людину, чисту, самотню, яка насправді стоїть не перед океаном, а завжди перед власним вибором…

Приходьте. У нас осінь, у нас світло…

Олег Яськів

 

The Light Between Oceans, Derek Cianfrance, 2016
Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/

22 вересня, п’ятниця

19:00«Українські мелодії», за фортепіано Олексій Карпенко. У програмі –імпровізації за мотивами популярних українських мелодій та народних пісень.


23 вересня, субота

18:00“L’esprit français”, фортепіанний концерт Павла Гречки. Звучатиме музика Куперена, Дебюсі, Месіана, Франка, Рамо, Дюка, Равеля, Онеггера, Пуленка, Мійо, Сен-Санса.

20:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», концерт струнного тріо «Lviv Street (d) Band». Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших.


24 вересня, неділя

18:00“Disney presents”, за фортепіано Олексій Карпенко. У програмі – імпровізації за мотивами мелодій з мультфільмів «Холодне серце», «Мадагаскар», «Шрек» та інших.

20:00«Несподівані мелодії для скрипки і контрабасу», концерт струнного тріо «Lviv Street (d) Band». Звучатимуть інструментальні версії композицій Майкла Джексона, «Океану Ельзи», “ACDC”, “Nirvana”, “Coldplay” та інших;


Вхід на усі заходи вільний.
Резервація столиків – 097 586 81 95.


У неділю 17 вересня о 19:00 у «Штуці» звучатимуть фортепіанні версії популярних українських гуртів. Виконуватиме Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-        Pianoboy «Кохання», «Родина»;
-        Скрябін «Спи собі сама», «Старі фотографії»;
-        Бумбокс «Бета-каротин», «Люди»;
-        Океан Ельзи «Не питай», «Квітка», «Холодно»;
-        Скай «Тебе це може вбити»;
-        Друга ріка «Три хвилини», «Дотик».

У суботу 16 вересня з 19:00 до 20:00 гості кав’ярні «Штука» матимуть нагоду послухати версії популярних пісень Марії Чайковської, Тіни Кароль, гуртів «Один в каное» та “Vivienne Mort”. За фортепіано Олексій Карпенко, вхід вільний.

Програма:

-        Марія Чайковська – Душа;
-        Марія Чайковська – Розкажи;
-        Марія Чайковська- Я буду тонкой Нитью;
-        Марія Чайковська – Осінь;
-        Тіна Кароль - Намалюю тобі зорі;
-        Тіна Кароль – Ніжно;
-        Тіна Кароль - Закрили твої очі;
-        Один в каное – Небо;
-        Один в каное - Пообіцяй мені;
-        Один а каное – Дерево;
-        Один в каное – Піши;
-        Vivienne Mort – Грушечка;
-        Vivienne Mort - Сліди маленьких рук;
-        Vivienne Mort - Остання роль.

З 15 до 30 вересня Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові та кав’ярня-галерея «Штука» запрошують на виставку «Жінка в об’єктиві чеських фотографів» учасників щорічного Міжнародного салону художньої фотографії «З любов’ю до Жінки», заснованого доктором Юрієм Тітовцем. Урочистий фінісаж виставки відбудеться у середу 27 вересня о 17:00. Експозицію можна оглянути щодня з 10:00 до 22:00, вхід вільний.

У добірці 18 жіночих образів, майстерно та з любов’ю створених сучасними чеськими фотографами, серед яких: Анджело Пургерт, Барбора Біновцова, Даніела Смржова, Едіт Біро, Ян Гронскі, Карл Войковський, Нікола Пані, Мартіна Сімкова, Мілан Голечек, Павел Ганцлік, Петр Клейнер. Представлені образи дуже різноманітні, але усі, без винятку, промовисті та магнетичні. Заходьте пересвідчитись!


Про щорічний Міжнародний салон художньої фотографії «З любов’ю до Жінки»

Міжнародний салон художньої фотографії «З любов’ю до Жінки» засновано у Львові в 2006 році доктором Юрієм Тітовцем. За 11 років Салон здобув репутацію всесвітньо відомого конкурсу художньої фотографії. У 2017 році до участі зголосилось 921 фотографів з 48 країн світу із 3500 своїх найбільш вдалих робіт, із яких міжнародне журі відібрало понад триста найкращих. Місія Салону – сприяння розвитку сучасного фотомистецтва, відкриття нових талантів, обмін досвідом між фотографами, розширення дипломатичних, ділових та культурних стосунків України з країнами усього світу. Більше інформації на сторінці проекту - https://www.facebook.com/withlovetowomen.


15 вересня, у п’ятницю, з 19:00 до 20:00 у кав’ярні «Штука» звучатимуть танцювальні мелодії та естрадна класика міжвоєнного часу. За фортепіано Олена Барта, вхід вільний.

У програмі - фокстроти, танго, музика з кінофільмів і вибране з репертуару Луї Армстронга, Едіт Піаф і Френка Сінатри. Впродовж вечора звучатимуть також і поетичні рядки.


У середу 13 вересня о 19:00 гостей кав’ярні «Штука» чекає «Красиве і корисне» - літературно-мистецька година з Сергієм Синюком, вхід вільний.

Сергій Синюк – лектор і літератор, дипломант фестивалів «Червона Рута» та «Обереги» 2001 року. Автор ідеї мистецько-краєзнавчого фестивалю «Братина» та форуму творців і шанувальників туристичної та краєзнавчої книги «Книжний гостинець», координатор інформаційної спільноти «Красиве і корисне». Виступає з однойменними літературно-мистецькими програмами.

План літературно-мистецької програми «Красиве і корисне»:
1) блок авторської пісні 1989-2001 років (10 хвилин);
2) бліц-лекція про книги серії «Красиве і корисне»: «Літературна кухня, або порадник прозаїка-початківця», «12 лекцій про фундук» (10 хвилин);
3) блок авторської пісні 2012-17 років (10 хвилин);
4) бліц-лекція «Невідоме про відомих: В. Шекспір, Е. Гемінгвей, М. Мітчелл і Дж. К Джером» (10 хвилин);
5) діалог з аудиторією.

У вівторок 12 вересня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Томаса Вінтерберга "Полювання" (Данія, 2012).

Напевно, ви також зауважили, що нас оточує щораз більше людей. Напевно, відчули, що нас зв’язує щораз більше обов’язків. Що простору свободи через це стає все менше. Що за тобою спостерігають не лише камери відеонагляду, але й незримі цербери моральності та коректності. Довкола ліс людей, але мало до кого можна притулитися. Довкола безліч можливостей, але вони безнадійно переплутані стереотипами, забобонами та пересудами. Твоя природність послідовно руйнується штучністю моралі та байдужістю близьких.

Пронизливо-проникливо співає український рапсод: «Хіба хтось казав, що буде легко?». Так, українцям зараз нелегко. Але і європейцям, на яких рівняємося, також. Труднощі ці не матеріальні. Все значно складніше. Адже хоча світ модернізується і глобалізується, головне – залишитись собою. З повним серцем любові, з цілими пригорщами довіри.

Фільм одного з найбільших подразників сучасного суспільства Томаса Вінтерберга чесно і безкомпромісно розповідає про полювання на людину. Звичайно, він не про супермена, який перемагає світ, і не про чергового маніяка-інтелектуала, якими розважають ситу і від того трохи отупілу публіку непорядні кінопродюсери. Це фільм про звичайних людей, звичайне місто, звичайне повсякденне життя. Про те що близьке і зрозуміле нам. І водночас це відвертий урок психологізму та міжособистісних стосунків.

Вінтерберг разом з Ларсом фон Трієром та Лукасом Мудіссоном починали колись Догму-95, яка стала антитезою всьому нещирому у кіно. З того часу багато змінилось, Догма залишилась в історії кіно як приклад абсолютного, «чистого» бунту проти лжеморалі та лицемірства. Але чесність і талант режисерів, на щастя, залишились.

Тому їхні нові фільми продовжують боротьбу за Людину. І Трієр з «Меланхолією», і Вінтерберг з «Полюванням» знову на стежці війни з людською байдужістю, жорстокістю, безсердечністю. Як справжні вікінги – вони одні проти всіх – суворі та немилосердні. Як справжні кіногенії – вони чесні та переконливі. З ними легше в пітьмі нерозуміння, з ними надійніше у болоті толерантності, з ними безпечніше у лісі сірих людей…

Приходьте. Будемо разом захищатися і вчитися любити. Своїх, чужих. Людей…

Олег Яськів

 

Jagten, Thomas Vinterberg, 2012

Нагороди: Приз Канського фестивалю за кращу чоловічу роль, Приз європейської кіноакадемії за кращий сценарій

Читайте про хороше кіно - http://prostir-kino.com.ua/