08.12 2018: Відкриття виставки Катерини Білетіної

8 грудня, у суботу, о 16:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки живопису Катерини Білетіної «Вітчизна». Подія відбудеться з участю авторки. Експозицію можна буде оглянути щодня до кінця грудня з 10:00 до 21:00.

Чільне місце та інтрига у виставці відведені ремінісценції на картину «Вітчизна» Яцека Мальчевського - головного представника епохи «Молодої Польщі» та символізму в польському живописі зламу ХІХ-ХХ століть. Робота з циклу «Право. Між життям і смертю - Вітчизна - Мистецтво» 1903 року, в якому, як кажуть критики, художник продемонстрував нерозривний зв’язок між власним творчим призначенням, підпорядкуванням особистого життя його вимогам і прийняттям його як патріотичної місії, оскільки скороминущість долається через і завдяки мистецтву.

Також оглянемо серію етюдних робіт із пейзажами різних куточків України, які художниця відвідала впродовж останніх кількох років.

Про авторку

Художниця Катерина Білетіна (1977р.н.) - живописець, книжковий графік, портретист. Живе та працює в Одесі.

У 1992р. закінчила живописне відділення Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова (майстерня В. М. Алікберова). Здобула академічну освіту в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня історичного живопису Ф. М. Гуменюка).

Історичні портрети, дитяча ілюстрація, листівки та українська етнографія - улюблені жанри та сюжети художниці.

Є автором ілюстрацій до дитячих книжок відомих українських та закордонних письменників - Лесі Вороніної, Ірен Роздобудько, Клауса Хагеррупа, Данути Вавілув.

Протягом останніх десяти років працює над проектом "Український портрет"- серією живописних і графічних робіт, зібраних з портретів друзів та знайомих у національних строях різних регіонів України, а також портретів, створених як сучасні реконструкції старовинних світлин з альбому Івана Гончара "Україна і українці".

З 2014-го Катерина Білетіна - активний учасник фестивалів та живописних пленерів, що відбуваються в Одеській, Львівській, Івано-Франківській областях і на Закарпатті.