07.06 2018: Розповідь "Народне вбрання в замальовках Олени Кульчицької"

У четвер 7 червня кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на лекцію «Народне вбрання у замальовках Олени Кульчицької». Розповісти про це має намір Любов Кость, завідувач Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької, відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Початок о 19:00, для участі просимо зареєструватися - https://bit.ly/2splI5N.

Олена Кульчицька – одна із видатних українських художників першої половини ХХ століття. У її творчості маємо чудові зразки стилю модерн із національним колоритом, сміливі, а головне – вдалі експерименти у різних техніках: перегородчаста емаль, гравюра, дизайн меблів, проектування інтер’єру та одягу.

У творчому спадку художниці близько шести тисяч творів, з-поміж яких темою для розмови у найближчий четвер стане серія замальовок народного одягу, яку художниця створила під час подорожей Західною Україною впродовж 1910-1950 рр. У фондах Національного музею зберігається 426 акварелей і зарисовок українського вбрання, проте за останні півстоліття увага до творчого доробку майстрині в царині етнографії була недостатньою, хоча збірка містить рідкісні зразки.

Також у рамках заходу відбудеться презентація видавничого проекту «Олена Кульчицька. Народний одяг західних областей України» із збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Гості матимуть нагоду придбати альбом-каталог «Олена Кульчицька (1877-1967). Графіка. Малярство. Ужиткове мистецтво», що вийшов друком у львівському видавництві «Апріорі» 2013 року, за нижчою ціною, ніж у книгарнях. Кошти від продажу цього альбому будуть спрямовані на нового видання, презентованого під час зустрічі.

Організатор - кав’ярня-галерея «Штука»